Prep Teachers

Paige Davies, Nancy Abbott and Laura Lewis.​ (Absent: Sarah Finnegan)

Year One

Alison Silva, Daniel Grmusa & Jessica Zammit

Year Two

Leonie Seisun, Fiona Gradidge and Honey Gomes.

Year Three

Leonie Kane, Demi Yacoel and Cassie Meilak.

Year Four

Cass Kennedy, Lauren Croning and Lidia Filice.

 

Year Five

Maree Shields, Tanya Harding and Nicki Hunt.

 

Year Six

Meg Lister, Claire Butson and Barb Davis (absent).

Specialist Teachers

Connie Skinner, Michelle Spiteri, Ana Gidari & Audrey Buttigieg-Cardona

As a specialist team we work together to provide learning in the following areas;

  • Music – Michelle Spiteri & Connie Skinner
  • Physical Education – Aron Lombardi
  • Drama – Ana Gidari
  • Visual Arts – Audrey Buttigieg-Cardona
  • Italian – Anne-Marie Aprile

Leadership Team

Connie Skinner, Shelly Stuart, Catherine Quinn-Dundon, Ben Fahey, Adele Vesty, Courtney Chalmers & Michelle Spiteri.

  • Connie Skinner – Religious Education Leader
  • Shelly Stuart – Learning Diversity Leader / Jrn Literacy Leader
  • Catherine Quinn-Dundon – Deputy Principal and Learning and Teaching
  • Ben Fahey – Deputy Principal & Wellbeing Leader
  • Adele Vesty – Principal
  • Courtney Chalmers – Student Diversity Leader/ Lead Teacher
  • Michelle Spiteri – Digital Technologies Leader

Learning Support Teachers

 

Barb Davis, Nancy Abbott & Maureen Micallef

As a learning support team we work to provide students with additional support in reading comprehension, language and extension learning.

  • Leveled Literacy Intervention & Enhancement – Barb Davis
  • English as an Additional Language and New Arrivals – Nancy Abbott
  • English as an Additional Language and New Arrivals – Maureen Micallef

Wellbeing Team

Shelly Stuart, Ben Fahey & Cristina Bono

As a wellbeing team we provide support to students and parents for academic, health and social and emotional reasons.

  • Wellbeing Leader – Ben Fahey
  • Student Diversity Leader – Shelly Stuart
  • School Psychologist – Cristina Bono 

Curriculum Leaders

Connie Skinner, Michelle Spiteri, Shelly Stuart, Catherine Quinn-Dundon, Kristen Slarko, Anna Bock & Loretta Weedon

Religious Education Leader – Connie Skinner
STEM Leader – Michelle Spiteri
P-2 Literacy Leader – Shelly Stuart
Director of Learning and Teaching – Catherine Quinn-Dundon
3-6 Literacy Leader – Kristen Slarko
3-6 Mathematics Leader – Anna Bock
P-2 Mathematics Leader – Loretta Weedon

Administration

Laura Barabona, Rolando Victuelles and Ruzielle Vigo

We’d love to meet you, book an enrolment interview